Астрофізики виявили найближче до Чумацькому Шляху лобове зіткнення галактик

17 серпня 2015, 12:57
В безпосередній близькості від Чумацького Шляху відбулося лобове зіткнення галактик, повідомляє N+1, посилаючись на прес-реліз Британського Королівського астрономічного товариства

Зокрема, міжнародна група астрономів з Університету Гонконгу та Університету Манчестера виявила найближчу до Чумацькому Шляху кільцеподібну галактику - такі об'єкти утворюються в результаті лобового зіткнення двох галактик.

Відео дня

Астрономічний об'єкт вдалося виявити під час огляду південної частини нашої галактики за допомогою телескопа Шмідта. Нова галактика отримала назву Колесо Катріни, її діаметр становить 48 тисяч світлових років. Крім того, в її структурі є кільце нових зірок, яке простягається на 20 тисяч світлових років.

Автори дослідження стверджують, що Колесо Катріни утворилося в результаті лобового зіткнення з іншою галактикою. Саме ударні хвилі викликали ущільнення в міжзоряному газі й викликали процес зореутворення.

Вчені відзначають, що виявлена галактика є найближчою до Чумацькому Шляху, але, незважаючи на це, існують і інші, більш поширені типи утворення зоряних систем, які не передбачають прямого зіткнення.

Раніше повідомлялося, що астрономи з університету Прінстона і Мічигану виявили найменшого представника класу надмасивних чорних дір.

Крім того, космічне агентство США NASA опублікувало фото сезонного водяного потоку на крутому схилі каньйону серед долин Марсу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X