Астрофізикам вдалося розгледіти в космічних далях "холодний рогалик" навколо подвійної зірки

15 лютого 2016, 16:09
Астрофізикам вдалося роздивитися незвичайну область навколо подвійної зірки, що має форму рогалика

За даними вчених, область досить холодна і, швидше за все, є місцем формування протопланет, пише N+1 з посиланням на доповідь Американської асоціації сприяння розвитку науки (AAAS).

Відео дня

Вчені встановили, що процес формування планет навколо зірки виглядає наступним чином: спочатку з туманності під дією власної гравітації хмари утвориться зірка, а потім, із залишків будівельного матеріалу вже з'являються планети.

Поки астрономам вдалося знайти динамічне утворення в рамках диску у формі рогалика. Ця область, на думку авторів дослідження, сформована гравітацією двох компонентів системи. Більше того, всередині майже відсутній газ, що, можливо, означає, що частинки пилу покриті льодом. Це робить їх більш "липкими" і придатними для формування зародків планет.

Але виявити протопланету вченим поки не вдалося, однак, автори дослідження вважають, що шукати її слід саме в цій незвичайній області.

Раніше у розділі Наука повідомлялося, що міжнародна група астрофізиків за допомогою космічного телескопа "Кеплер", виявила в сузір'ї Діви білого карлика, який "поїдає" великий скелястий об'єкт, що рухається по його орбіті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X