Археологи знайшли в Єгипті залишки поселення, яке є старшим за піраміди

4 вересня 2018, 08:05

Єгипетські археологи виявили справжній скарб в дельті Нілу: залишки стародавнього села, яким близько 7 тисяч років.

Це одна з найдавніших знахідок у регіоні, вона старша за піраміди в Гізі на 2500 років, пише Science Alert.

При проведенні розкопок в районі Телль ель-Самара провінції Дакахлія на півночі Єгипту були виявлені залишки будівель і сховищ, в яких знайдені сліди рослин і кісток тварин, а також кам'яні знаряддя і кераміка. Це свідчить про ведення господарства древніми мешканцями цього села.

Відео дня

Ці відкриття дають можливість ідентифікувати і дізнатися більше про доісторичні громади, які займали дельту Нілу за тисячі років до того, як легендарний правитель Менес об'єднав Верхній і Нижній Єгипет і заснував першу династію фараонів.

"Аналіз біологічного матеріалу, який був виявлений, надасть нам більш чітке уявлення про перші громади, які оселилися в дельті Нілу, а також про походження сільського господарства в Єгипті", - сказала Надя Хедр з єгипетського міністерства старожитностей.

Дослідники вважають, що практика ведення сільського господарства в селищі могла сильно залежати від дощу. Це могло б допомогти пролити світло на розвиток зрошуваного землеробства, яке пізніше практикувалося в дельті Нілу протягом тисяч років.

Розкопки на ділянці будуть завершені наступного сезону, а потім відбудеться повний аналіз відкриттів.

Раніше НВ повідомляло, що в єгипетській гробниці знайшли сир, якому 3200 років. Група вчених досліджувала гробницю мера давньоєгипетського міста Мемфіс Птамеса. Вони знайшли кілька розбитих глечиків, де знаходилася "затверділа біляста маса". Вчені Університету Катанії і Каїрського Університету змогли ідентифікувати цю масу як сир, якому приблизно 3200 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X