Археологи знайшли в Італії скелет середньовічного чоловіка з рукою-ножем

14 квітня 2018, 12:02

Італійські археологи знайшли в Ломбардії скелет VI-VIII століть, який належав чоловікові з ножем замість ампутованого передпліччя, повідомляє Science Alert.

Вчені вважають, що чоловікові в момент смерті було приблизно 47 років. Праву руку було ампутовано за життя - або за медичними показаннями, наприклад після перелому, або в сутичці.

Відео дня

Аналіз показав, що через протез кістки передпліччя деформувалися. Кістки плеча також зігнулися, що свідчить, імовірно, про те, що чоловік постійно утримував руку в неприродному положенні.

У статті, опублікованій у журналі Італійського інституту антропології, зазначають, що чоловік постійно підносив ніж-протез до зубів. Можливо, він зубами затягував ремені, що фіксували протез, а можливо, просто колупався у роті. У будь-якому разі, вчені помітили, що його зуби сильно сточені. Не виключено, що в такий спосіб він заніс інфекцію, від якої помер.

Втім, фахівці зазначають, що йому вдалося прожити з ножем замість руки довгий час, що дивно для епохи, коли не існувало антибіотиків.

Нагадаємо, що недавно вчені з'ясували походження витягнутих жіночих черепів, знайдених на території Баварії. Черепи належали нареченим із півдня Європи, яких привозили до Німеччини у V-VI століттях.

Показати ще новини
Радіо NV
X