Археологи виявили в Єгипті гробниці з незвичайними фресками

2 серпня 2018, 08:04

Єгипетсько-австралійська археологічна місія з Університету Маккуорі на чолі з доктором Нагібом Канаваті розкопала гробниці епохи Середнього царства.

Команда вчених зуміла розкрити ці похоронні камери протягом останнього тижня свого нинішнього археологічного сезону, повідомляє Міністерство старожитностей Єгипту.

Відео дня

Співробітники австралійсько-єгипетської місії під керівництвом Нагіба Канаваті працюють в цьому регіоні з 2009 року. Нещодавно дослідники виявили похоронні камери знатних єгиптян Ремочетні і Бакета II. Усипальниця Ремочетні знаходиться на глибині 17,5 метрів і складається з п'яти приміщень, в одному з яких знаходився саркофаг.

Доктор Айман Ашмаві, глава Сектора древніх єгипетських старожитностей, сказав, що саркофаг, ймовірно забрав з гробниці британський єгиптолог Персі Ньюберрі, який досліджував Бені Хассан в кінці XIX століття.

У підземних приміщеннях виявлених гробниць були виявлені глиняні посудини для продуктів і напоїв, а також кольорові фрески. Фрески зображували життя покійного на землі і проходження його в потойбічний світ.

У свою чергу, генеральний директор Департаменту старожитностей в Середньому Єгипті Гамаль Елсместау сказав, що місія також розкрила верхній край похоронної камери Бакета II. Вона має той же архітектурний дизайн, що і камери в могилі Ремоченті. Місія також виявила кольорові фрески на стінах, а також низку керімічних посудин.

Нагіб Канаваті сказав, що в міру того, як робочий сезон добігає кінця, археологи блокують вхід в камери щебенем, щоб захистити їх. У січні 2019 року місія відновить роботу, щоб очистити, відновити і вивчити настінні розписи, а також повністю задокументувати шахти і знову відкриті похоронні камери.

Раніше НВ повідомляло, що єгипетські археологи відкрили таємничий 30-тонний чорний саркофаг і виявили три скелета, в тому числі зі слідами удару по черепу. Скелети сильно пошкоджені водою, яка просочилася до саркофаг через трещіну.Учение впевнені, що жодна з трьох мумій не належить до правлячої династії. У саркофазі не були виявлені ні срібні, ні золоті маски, статуї, амулети або написи, які зазвичай виявляли в похованнях членів царської сім'ї.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X