Археологи виявили в Ізраїлі золоті монети часів хрестових походів

5 грудня 2018, 08:05

Ізраїльські вчені, які працюють на розкопках стародавнього міста Кесарія, виявили захований 900 років тому глечик із золотими монетами.

У бронзовому глечику виявилися 24 золотих монети, а також одна золота сережка, повідомляє BBC.

Рідкісна знахідка була виявлена ​​в щілини в стіні кам'яниці. Судячи з усього, господарі скарбу збиралися повернутися і забрати його, але зробити їм це з невідомих причин не вдалося.

Відео дня

Ізраїльські археологи кажуть, що власники скарбу мали бути багатими людьми, оскільки вартість кожної з монет була еквівалентна річному доходу тодішнього селянина. За словами археологів, господарі монет могли бути вбиті після того, як Кесарію захопили хрестоносці в 1101 році.

Археологи проводять розкопки в Кесарії вже кілька десятиліть. Скарби були виявлені в стіні будинку періоду Аббасідської і фатимідської династій.

"Це свідчення одного з найдраматичніших періодів історії Кесарії: її завоювання хрестоносцями", - йдеться в повідомленні про відкриття скарбу на сайті Управління старовини Ізраїлю.

Відповідно до літописів, майже всі жителі Кесарії були вбиті військами короля Балдуїна I Єрусалимського, який правив Святою Землею між 1100 і 1118 роками.

"Можна припустити, що господар скарбу і його родина або були вбиті, або продані в рабство, і так і не змогли повернутися і забрати його", - кажуть керівники археологічної експедиції Петер Гендельман і Мохаммед Хатар.

Монети були знайдені поблизу попередніх виявлених схованок - чашею з золотими і срібними монетами, знайденої в 1960-х роках, і колекцією бронзових судин, виявленої в 1990 роки. Ці скарби виставлені в Музеї Ізраїлю в Єрусалимі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X