Археологи виявили на північному заході Китаю сотні артефактів віком близько чотирьох тисяч років
У провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю вчені виявили більш ніж 500 артефактів віком близько 4000 років.
Серед знахідок - глиняний посуд, вироби з каменю і кісток, різні посудини і знаряддя праці, повідомляє агентство Сіньхуа.
Розкопки проходили на території стародавніх руїн Хунхе, розташованих уздовж річки Неньцзян в місті Цицикар. Вважається, що стародавнє поселення було засноване ще в епоху неоліту. Результати розкопок дозволили спростувати припущення про те, що племена, які жили на північному заході Китаю, не мали великих постійних стоянок.
"Ці відкриття надали докази складної діяльності людини в пізній неолітичний період в північно-східному Китаї", - сказав керівник розкопок Чжан Вей, заступник начальника місцевого інституту культурної спадщини.
На місці руїн були також виявлені кільцеподібні траншеї, схожі на фортечні рови, які, швидше за все, використовувалися з оборонною метою. Це свідчить про наявність міжплемінних конфліктів вже в той період.
Також журналісти Сіньхуа відзначають, що археологи в результаті річних розкопок виявили на руїнах Шиман в провінції Шеньсі в Північно-Західному Китаї велику глиняну скульптуру орла віком близько 4000 років. Були розкопані також понад 10 тисяч кістяних голок і більш ніж 100 фрагментів кісток для гадання.
Раніше НВ повідомляло, що команда археологів з Монреаля у співпраці з китайськими колегами знайшла сім кістяних інструментів у поселенні стародавніх людей в провінції Хенань на сході Китаю. Аналіз цих інструментів показує, що методи виготовлення знарядь, освоєні доісторичними людьми, були більш складними, ніж вважалося раніше.