Археологи виявили на північному заході Китаю сотні артефактів віком близько чотирьох тисяч років

2 квітня 2018, 07:03

У провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю вчені виявили більш ніж 500 артефактів віком близько 4000 років.

Серед знахідок - глиняний посуд, вироби з каменю і кісток, різні посудини і знаряддя праці, повідомляє агентство Сіньхуа.

Розкопки проходили на території стародавніх руїн Хунхе, розташованих уздовж річки Неньцзян в місті Цицикар. Вважається, що стародавнє поселення було засноване ще в епоху неоліту. Результати розкопок дозволили спростувати припущення про те, що племена, які жили на північному заході Китаю, не мали великих постійних стоянок.

Відео дня

"Ці відкриття надали докази складної діяльності людини в пізній неолітичний період в північно-східному Китаї", - сказав керівник розкопок Чжан Вей, заступник начальника місцевого інституту культурної спадщини.

На місці руїн були також виявлені кільцеподібні траншеї, схожі на фортечні рови, які, швидше за все, використовувалися з оборонною метою. Це свідчить про наявність міжплемінних конфліктів вже в той період.

Також журналісти Сіньхуа відзначають, що археологи в результаті річних розкопок виявили на руїнах Шиман в провінції Шеньсі в Північно-Західному Китаї велику глиняну скульптуру орла віком близько 4000 років. Були розкопані також понад 10 тисяч кістяних голок і більш ніж 100 фрагментів кісток для гадання.

Раніше НВ повідомляло, що команда археологів з Монреаля у співпраці з китайськими колегами знайшла сім кістяних інструментів у поселенні стародавніх людей в провінції Хенань на сході Китаю. Аналіз цих інструментів показує, що методи виготовлення знарядь, освоєні доісторичними людьми, були більш складними, ніж вважалося раніше.

Показати ще новини
Радіо NV
X