Прогуляємося? Під водою Венеції знайшлася стара римська дорога

23 липня 2021, 17:04

Італійські археологи знайшли дивовижні стародавні споруди на дні каналу Трепорті. Виявилося, що дуже давно, до того, як рівень моря піднявся і затопив цей район, там проходила дорога римської епохи.

"Наше дослідження задокументовано наявність ділянки затопленої римської дороги довжиною близько 1200 метрів на стародавньому пляжному гребені, нині затопленому в лагуні Північної Венеції", — пишуть вчені.

Відео дня

Група археологів під керівництвом Фантіни Мадрікардо з Національної дослідницької ради Італії впевнена, що це свідчить про те, що на місці Венеції за кілька століть до її заснування, існувало древнє римське поселення. Про це вони пишуть у журналі Scientific Reports.

Венеція тоді і зараз (Фото: Antonio Calandriello and Giuseppe D'Acunto; Fantina Madricardo)
Венеція тоді і зараз / Фото: Antonio Calandriello and Giuseppe D'Acunto; Fantina Madricardo

Італійські археологи вже давно досліджують Венецію і знаходять там сліди того, що раніше на її місці знаходилося поселення римлян. Як виявилося, уздовж дороги були розташовані різні будови, як то оборонні вежі, приватні будинки та гавані з портом.

Попереднє дослідження також показало сліди дороги в нижній частині протоки Сканелла. Якщо це так, то дорога через канал Трепорті не буде ізольованою структурою, а буде частиною більш великої дорожньої мережі в великому портовому місті.

«Наявність давньоримської дороги підтверджує гіпотезу про стійку систему римських поселень у Венеціанській лагуні», — пишуть вчені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X