Довжиною близько метра. Вчені виявили найстаріші соломинки для пиття

19 січня, 22:03
Цими соломинками пили із загальної посудини (Фото:Antiquity (2022))

Цими соломинками пили із загальної посудини (Фото:Antiquity (2022))

Археологи ідентифікували найстаріші зі соломинок для пиття. Довгим срібним та золотим трубкам понад 5000 років, і, ймовірно, вони використовувалися для пиття пива із загальної посудини.

Спочатку трубки було знайдено в 1897 році в Майкопському кургані на Кавказі і спочатку вчені вважали артефакти скіпетрами.

Великий Майкопський курган — одна з найвідоміших елітних могил бронзової доби в регіоні, в якій знаходяться три людини та сотні дорогоцінних предметів. Одна зі знахідок включала вісім трубок, кожна довжиною більше метра, деякі з фігурками бугаїв.

Відео дня

Більш ранні дослідження ідентифікували їх як скіпетри або, можливо, жердини для балдахіну. Зараз вони виставлені в Ермітажі в Санкт-Петербурзі, але їхнє призначення залишалося невідомим.

«Поворотним моментом стало виявлення зерен ячмінного крохмалю у залишках із внутрішньої поверхні однієї із соломинок. Це стало прямим речовим доказом використання трубок із майкопського кургану для пиття», — розповів провідний автор роботи, доктор Віктор Трифонов з Інституту історії матеріальної культури РАН.

Імовірно, ці соломинки використовувалися для пиття пива, хоча дослідники не змогли підтвердити, що ячмінь ферментувався.

Вживання пива через довгу соломинку стало звичайною практикою в ранній месопотамській цивілізації Шумеру, починаючи з третього тисячоліття до нашої ери. Знайдені зображення кількох довгих соломинок, поміщених у спільну посудину, що дозволяє людям, що стоять або сидять поруч, пити разом.

У ході свого дослідження доктор Трифонов та його команда виявили кілька ключових подібностей із такими шумерськими соломинками. Примітно, що більшість їх оснащені металевими ситками для фільтрації домішок, характерних для древнього пива. Це також можна побачити у майкопських соломинках.

Така подібність із шумерськими знахідками привела дослідників до висновку, що майкопські трубки також є соломинками для пиття.

"Якщо інтерпретація вірна, ці химерні пристрої будуть найстаршими соломинками для пиття на сьогодні, оскільки їм більше 5000 років", - сказав доктор Трифонов.

Незважаючи на подібність, ці нові соломинки були знайдені за сотні кілометрів від інших ранніх свідчень використання соломинок для пиття в Месопотамії та околицях.

Примітно, що такі церемонії у стародавньому Шумері часто були частиною «царського» похорону. Включення цих соломинок у майкопський курган та їхнє розташування поруч із померлими натякає на те, що ці розкішні поховання могли бути і на Кавказі.

"До того, як я провів це дослідження, я ніколи б не повірив, що в найвідомішому елітному похованні Кавказу епохи ранньої бронзи головним предметом буде не зброя і не прикраси, а набір дорогоцінних соломинок для пиття пива", - зізнався Трифонов.

Раніше НВ писав, що на початку 2021 року в Єгипті виявили імовірно найдавнішу з відомих пивоварень у світі.

Пивоварню виявила група американських та єгипетських археологів під час розкопок на території Абідосу, стародавнього міста в Єгипті (понад 450 км на південь від Каїру). Існування такого об'єкта вперше допустили британські археологи у 1900-х роках, але тоді його місцезнаходження не змогли точно визначити.

Глава Служби старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі припустив, що об'єкт відноситься до часів фараона Нармера, засновника I династії Раннього царства, що правив наприкінці XXXII століття до н.

Пивоварня складається з восьми приміщень завдовжки 20 м та шириною 2,5 м. Імовірно, у кожному приміщенні стояли по 40 глиняних резервуарів, де виготовляли до 22,4 тисячі літрів пива за раз.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X