Археологи знайшли в Сербії стародавні золоті сувої з заклинаннями

10 серпня 2016, 16:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Сербії, неподалік від міста Костолац, було знайдено поховання з останками чоловіка, померлого більше 1500 років тому. Разом з ним були поховані золоті і срібні сувої з заклинаннями

Сувої, які за розмірами можна порівняти з обгортками від цукерок, зберігалися в невеликих свинцевих амулетах. Вчені припускають, що володар сувоїв був похований орієнтовно в IV столітті н. е., коли на території Костолаца знаходилось римське місто Вімінациум. Втім, радіовуглецевий аналіз поки не проводився, і більш точний вік останків і сувоїв ще належить встановити.

Відео дня

Перекласти текст поки також не вдалося. За словами, Міомира Корача з Інституту археології в Белграді, він написаний арамейською, але з використанням грецького алфавіту. Поки дослідникам вдалося прочитати кілька імен демонів, пов'язаних з територією сучасної Сирії.

Археологи раніше знаходили подібні магічні амулети з текстами заклинань в інших країнах. Однак для Сербії це перша така знахідка. Як пояснює ще один член команди археологів Ілля Данкович, в таких амулетах нерідко зберігалися приворотні закляття або прокляття.

Крім того, їх ховали разом з людьми, померлими насильницькою смертю. Вважалося, що душі таких людей довше не могли знайти спокій у загробному світі і мали більше шансів зустрітися там з божествами або демонами, щоб передати їм бажання живих.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X