Археологи знайшли в єгипетській печері доісторичні відбитки, які не належать людині

2 березня 2016, 20:14
В печері Wadi Sura II в Єгипті були знайдені таємничі відбитки. Спочатку вважалось, що вони належать дітям, але археологи з університету Кембриджу спростували цю теорію. Вони вважають, що відбитки були залишені рептиліями

Печера Wadi Sura II, також відома як Печера чудовиськ, була відкрита в 2002-му році. Всередині були знайдені малюнки, вік яких становить, щонайменше, 7000 років. Крім зображень тварин і танцюючих людей стіни печери були прикрашені сотнями відбитками рук. У деяких з них можна було розгледіти відбитки поменше.

Відео дня

Саме вони і зацікавили вчених з Інституту археологічних досліджень МакДональда Кембриджського університету. Вважаючи, що відбитки належать дітям, вони порівняли їх з руками 36 новонароджених і 25 недоношених малюків, а також 30 дорослих. Порівняння показало, що крихітні відбитки з Печери чудовиськ "суттєво відрізняються за розмірами, пропорціями і морфологією від людських рук".

Грунтуючись на даних про відстань між пальцями і пропорції відбитків, археологи припустили, що вони належать рептиліям. Найімовірніше – пустинному варану, але наразі учені також придивляються до нільского крокодила.

Вчені не поспішають відповідати на питання, з якої причини місцеві жителі використовували лапи рептилій як трафарет. "Дуже складно зрозуміти зміст цих малюнків, тому що ми вивчаємо культуру, яка повністю відрізняється від нашої", - пояснює провідний автор дослідження Еммануель Оноре.

Показати ще новини
Радіо NV
X