Археологи знайшли в Білорусі ложку, яка "старше за Тутанхамона"

3 серпня 2017, 14:58
Білоруські вчені виявили знайшли кістяну ложку, вік якої більше 4 тисяч років

Древній артефакт епохи неоліту виявили білоруські археологи під час експедиції в Бешенковицький район, повідомляє Sputnik .

"Артефакт був виявлений під час розкопок в селі Осовець Бешенковицького району у Вітебській області. Це один з десяти археологічних пам'яток Кривинського торфовища, де знаходяться пам'ятники з часів нижнього неоліту до раннього бронзового століття, що становить період близько 3,5 тисяч років", - пояснив один з учасників розкопок, кандидат історичних наук Максим Чернявський.

Відео дня

Чернявський розповів, що це вже друга кістяна ложка, яка знайдена в Білорусі. Першу виявили в 1995 році буквально в 16 метрах від сучасної знахідки. За словами вченого, ложка перебувала в пластах північно-білоруської культури - це приблизно друга половина IIІ тисячоліття до нашої ери.

"Ложці приблизно чотири тисячі років, і вона на добру тисячу років старше товариша Тутанхамона", - пожартував Чернявський.

Відзначимо, що Тутанхамон - фараон Стародавнього Єгипту з XVIII династії Нового царства, що правив приблизно в 1332-1323 роках до н.е. При цьому знаменита єгипетська піраміда Хеопса все ж "старше" ложки - вік дива світу оцінюється в 4,5 тисячі років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X