Археологи знайшли свистячу давньоримську зброю, яку викристовували для залякування ворога

15 червня 2016, 14:45
В Шотландії археологи виявили новий тип метальних снарядів, що використовувалися римськими воїнами, повідомляє N+1 з посиланням на Live Science

Зокрема, снаряди, виявлені на Бурнсваркскому пагорбі (Дамфрісшир)призначалися для метання з пращі, вони мають невеликі розміри і отвір, а в польоті видають свист або дзижчання. Розкопки на пагорбі в Бурнсварці ведуться протягом останніх 50 років, приблизно 1800 років тому тут місці відбулася битва між римськими військами і кельтами.

Відео дня

Імовірно, ці свінцеві снаряди римляни використовували для залякування супротивника, вони малі за розміром, а їх маса становить близько 30 грамів. Археологи вважають, що в основному вони запускалися з пращі по три-чотири штуки за раз і могли не тільки лякати супротивника, але і завдавати йому значної шкоди.

Як уточнює Current Archaeology, дослідники вже зробили репліку виявлених метальних снарядів, і спробували запустити їх з пращі. Снаряди виробляли короткі різкі свистячі звуки та дзжижчали. За даними археологів, свистячі снаряди становлять приблизно 20 відсотків усіх знайдених снарядів на Бурнсваркскому пагорбі.

Читайте також в розділі Наука:

Як пише N+1, стандартними для римської армії вважалися два типи метальних снарядів. Одні виконувалися у вигляді лимона масою близько 60 грамів і не мали ніяких отворів. Інші відливалися з свинцю у вигляді жолудів і були трохи легші і теж не мали ніяких отворів. Випущені з пращі, вони могли вбити або серйозно покалічити супротивника.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X