Археологи знайшли в Данії одну з найбільших сокир вікінгів

26 липня 2016, 15:55
В середньовічній гробниці вікінгів у данському місті Хааруп була знайдена одна з найбільших сокир вікінгів з коли-небудь знайдених вченими

За словами Кірстен Нільсен, археолога з музею Сількеборга, яка керувала розкопками, сокира була досить важкою, і її власник повинен був утримувати її двома руками. На ній немає декоративних елементів, тож швидше за все це була повноцінна бойова зброя.

Відео дня

70_main
70_main Фото:

Останки господаря величезного сокири також були знайдені в гробниці, побудованій приблизно в 950 році н. е. в Хаарупі. Примітно, що ця зброя є єдиним предметом, що був похований разом з покійним вікінгом. Грунтуючись на цьому факті, вчені змогли зробити висновок про те, який характер мав власник зброї.

"Разом з ним більше нічого не поховали, тому я думаю, що цей чоловік насамперед ідентифікував себе як воїна", - говорить Нільсен.

У гробниці також були знайдені останки жінки. На місці її поховання була виявлена пара ключів, які символізували владу і високе соціальне становище в суспільстві вікінгів. Це дало вченим підстави вважати, що чоловік і жінка мали досить високий соціальний статус.

Гробниця була знайдена в 2012-му році в ході будівництва автостради. З того часу Нільсен і її команда вела в даному районі розкопки. За словами археолога, ця гробниця виділяється на тлі інших подібних поховань.

"Ця гробниця унікальна, єдина у своєму роді з тих, про які мені відомо, - каже Нільсен. – Це особливе місце".

Раніше в Данії була знайдена сокира епохи неоліту, вік якої становить 5,5 тисяч років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X