Археологи встановили, що 10 тисяч років тому люди, що населяли Іспанію, їли один одного

22 березня 2017, 12:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені виявили докази канібалізму на території Іспанії приблизно 10 тисяч років тому

Такий висновок був зроблений після вивчення кісток, знайдених в печері на південь від іспанського міста Валенсія, пише Science Alert.

Дослідники, які вивчають місце розкопок в де-Санта-Майра проаналізували 30 людських кісток, які належали принаймні двом дорослим і дитині. На кістках дорослих знайшли сліди ударів кам'яними знаряддями, а також сліди людських укусів. Крім того, на кістках помітили сліди вогню, а самі останки знаходилися серед кісток тварин, зокрема, благородних оленів.

Відео дня

Останки тварин доводять, що у людей з цієї стоянки не було проблем з їжею, тому причини канібалізму поки залишаються невідомими. Радіовуглецевий аналіз показує, що випадків канібалізму в цій печері було принаймні два.

Вчені розглядають дві версії подібних подій. Згідно з однією гіпотезою, канібалізм був способом посмертного приниження супротивника. Згідно з іншою - людожерство було частиною поховальної практики. "Подібні вторинні поховання іноді зустрічаються при розкопках в Північній Африці", - додають дослідники.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X