Археологи виявили в Єгипті мумію і багато прикрашений саркофаг

15 листопада 2017, 14:47
Російські і єгипетські вчені знайшли в коптському монастирі Дейр-ель-Банат в Фаюмскій оазі давньоєгипетський саркофаг і мумію

Артефакти відносяться до елліністичного періоду історії Єгипту, повідомляє РІА Новини з посиланням на представників місцевого Міністерства старожитностей.

"Мумія знаходиться в хорошому стані, і її лляний похоронний саван не пошкоджено. Її голова закрита маскою зі спресованого папірусу, покритого позолотою і синьою фарбою, на якій зображений бог неба Кхебр, а груди мумії прикрашени зображенням богині Ісіди", - заявив Мустафа Вазирі, глава Вищої ради Єгипту у справах старовини.

Відео дня

Російська археологічна місія веде розкопки в декількох районах Єгипту - в стародавній столиці Мемфісі, в приморській Олександрії, на півдні країни в передмісті Луксора. Але справжній успіх приніс малодосліджена археологами оаза Ель-Фаюм в сотні кілометрів на південь від єгипетської столиці.

Цей район з давніх часів вважався житницею не лише Єгипту, але і Стародавньої Греції та Риму - урожай тут збирають двічі на рік. Фараони 12-ої династії навіть перенесли столицю ближче до цієї оази, коли решту території Єгипту охопила сильна засуха.

Російські археологи під керівництвом Галини Бєлової з Інституту сходознавства РАН в Москві вже більше семи років ведуть розкопки стародавнього некрополя, на місці якого був побудований коптський монастир Дейр-ель-Банат. Цей район вже починали досліджувати єгипетські археологи в минулому, але зараз їх справу продовжують росіяни.

Подальше вивчення мумії допоможе уточнити дату її поховання і розкрити інші таємниці її життя і поховання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X