Археологи виявили в Ізраїлі печеру з давніми сувоями

10 лютого 2017, 07:07
В ході розкопок у скелях на захід від Кумрана на березі Мертвого моря знайшли печеру, в якій зберігалися сувої того ж періоду, що і знамениті сувої Мертвого моря

Про це свідчать уламки посудин, в яких зберігалися сувої, і залишки тканин — згідно з оцінкою експертів, їм близько 2000 років, повідомляє Science Alert.

"Ці захоплюючі розкопки призвели, мабуть, до відкриття нових Сувоїв Мертвого моря - перших за останні 60 років", - розповів керівник розкопок, Орен Гутфельд з Єврейського університету археології.

Відео дня

"Досі вважалося, що сувої Мертвого моря були тільки в 11 печерах в Кумрані, але тепер немає ніяких сумнівів в тому, що вони були і в дванадцятій печері", - заявив Гутфельд.

Строго кажучи, всередині печери поки знайшли тільки один чистий сувій, а також типові посудини для зберігання рукописів. Знайдені глечики для зберігання рукописів виявилися розбитими, ймовірно в 1950 роках. Знахідки були датовані періодом Другого Храму, який охоплював період з 530 р. до н. е. до 70 року н. е.

"Хоча поки сувої не були знайдені, а замість них ми знайшли тільки шматок пергаменту в глечику для письма, отримані дані точно вказують, що печера містила сувої, які були вкрадені", - говорить Гутфельд. Команда вчених поки не публікує результати розкопок в рецензованому журналі, що свідчить про продовження пошуків в печері.

Перші кумранські рукописи були виявлені бедуїнами в 1947 році на березі Мертвого моря. Згодом археологи знайшли ще десять печер, у всіх з них було виявлено хоча б по одному стародавньому сувою.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X