Археологи виявили єгипетські ієрогліфи віком понад 5 тисяч років

27 червня 2017, 06:58
Вчені з США та Бельгії виявили в Єгипті раніше невідомі наскальні малюнки і написи

Знахідка датується приблизно 3250 роком до нашої ери, повідомляється на сайті Phys.org.

Напис складається з чотирьох знаків, написаних справа наліво, це домінуючий напрям в пізніх єгипетських текстах. Символи включають голову бика на стовпі і двох лелек, що стоять спина до спини, з ібісом між ними. Це досить відома послідовність ієрогліфів, традиційно її пов'язують з сонячним циклом і з владою царів.

Відео дня

За словами археологів, більшість наскальних написів, в тому числі і цей, розташовані уздовж основних доріг, або уздовж доріг, паралельних Нілу. Вони, як правило, перебували на перехрестях.

"Це відкриття - не новина в тому сенсі, що вперше хтось побачив настільки древні ієрогліфи. Це перший раз, коли хтось побачив їх в такому великому масштабі. Ці окремі ієрогліфи близько півметра у висоту кожен, а вся таблиця становить близько 70 сантиметрів у висоту. Раніше знайдені ієрогліфи того ж періоду мали один або два сантиметри в розмірі", - говорить один з авторів дослідження, професор Єльського університету Джон Коулман Дарнелл.

За словами дослідників, знахідка демонструє, що ієрогліфічне письмо мало широке географічне поширення і було більш різноманітним, ніж вважалося раніше. Зокрема, вже в той час ієрогліфами користувалися не лише з господарською і бюрократичною метою.

Раніше НВ повідомляло, що археологи виявили в єгипетській усипальниці мождиво найдавніший протез ноги на Землі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X