Апокаліпсис вже був. Вчені припустили, що людство пережило потужніші пожежі після падіння комети

5 лютого 2018, 07:03

Американські дослідники знайшли докази, що близько однієї десятої поверхні Землі раптово постраждали від пожеж 12800 років тому.

Вирогідно, ці пожежі були викликані фрагментами комети, яка була близько 100 кілометрів у поперечнику, повідомляє Science Alert.

Після пожеж в небо піднялися хмари попелу, які викликали "астероїдну зиму". На думку дослідників, різкі зміни клімату призвели до повного вимирання плейстоценової мегафауни: мастодонтів, гігантських лінивців і інших великих тварин.

Відео дня

"Гіпотеза полягає в тому, що через атмосферу Землі пролетіла комета, яка розпалася згодом на частини. Безліч хімічних показників вказує на те, що десята частина суші, приблизно 10 мільйонів квадратних кілометрів, була охоплена найпотужнішими пожежами", - розповідає Адріан Мелотт з університету Канзасу в Лоуренсе.

В результаті цієї події багато рослин померли, джерел живлення не вистачало, а раніше відступаючі льодовики почали знову рухатися вперед, кажуть дослідники. Людській культурі довелося пристосовуватися до більш жорстких умов існування, населення стало знижуватися. Наприклад, перші жителі Америки, індіанці культури Кловіс, майже повністю зникли після падіння комети.

Вчені досліджували зразки порід з 170 куточків світу. У пластах, які сформувалися під час ймовірного падіння комети, було багато пилу і з'єднань аміаку. Було виявлено збільшення обсягів продуктів горіння біомаси - амонію, оксиду азоту. Також були відзначені високі концентрації платини, яка часто зустрічається в міжзоряних об'єктах.

Крім того, аналіз пилку показав, що соснові ліси в якийсь період швидко зникли і були замінені тополями. Тополя - це рослина, яка росте досить швидко і росте, в тому числі, на безплідних грунтах. Ця знахідка свідчить про те, що екосистема почала відновлюватися після якогось катаклізму.

"Наша гіпотеза про вплив комети все ще залишається гіпотезою, але нове дослідження дає величезну кількість доказів того, що катаклізм того періоду можна пояснити тільки великим космічним впливом", - підкреслив Мелотт.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X