Апокаліпсис сьогодні. Ми - останнє покоління, яке може врятувати Землю - заява WWF

30 жовтня 2018, 08:09

Згідно зі звітом Світового фонду дикої природи, за останні 40 років кількість тварин у світі скоротилась на 60%. Дослідники говорять, що наше покоління - перше, яке дізналося про це, і останнє, яке може щось змінити.

Більше 4000 видів ссавців, птахів, риб, плазунів і земноводних різко скоротилися в період з 1970-го по 2014-й, передає видання CNN з посиланням на звіт Всесвітнього фонду дикої природи 2018.

Відео дня

В роботі зазначено, що забруднення, вирубка лісів, зміни клімату та інші людські фактори вже створили шокуючу кризу: сьогодні рейтинг зникнення видів дикої природи у 1000 разів вище, ніж до того, як людина почала впливати на екосистему тварин.

Експерти прогнозують, що території на Землі, вільні від впливу людини, скоротяться від чверті до десятої частини вже у 2050 році. Головними проблемами є знищення локальних видів тварин, полювання, забруднення, хвороби і кліматичні зміни.

Вчені також розрахували, що близько 90% морських птахів мають пластик у шлунку, в порівнянні з 5% у 1960 році, а половина мілководних коралів взагалі зникла за останні 30 років.

Найшвидше скорочується популяція тварин у тропічній зоні Латинської Америки та на Карибах - там помічено падіння чисельності на 89% з 1970-х.

"Ми - перше покоління, яке знає, що ми знищуємо нашу планету, і останнє, яке може з цим щось зробити", - говорить керівник Фонду у Великій Британії Таня Стилі.

Інтерв'ю на РАдіо НВ з Ольгою Денищик, координатором прісноводного напрямку WWF в Україні

Як раніше писало НВ, провідні світові вчені-кліматологи попереджають, що буде потрібно всього 12 років, щоб у світі значно збільшилися ризики посухи, повеней, екстремальної спеки і бідності для сотень мільйонів людей.

На думку дослідників, щоб уникнути цієї перспективи, потрібні термінові і безпрецедентні зміни, які, за їхніми словами, є доступними і здійсненними. Зокрема, зниження температури всього на півградуса може запобігти повному знищенню коралів і полегшити тиск на Арктику.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X