Антропологи виявили у нового виду Homo дивовижну комбінацію архаїчних та прогресивних рис
Зокрема, виявилося, що кінцівки Homo naledi об'єднують як прогресивні риси, характерні для неандертальців і сучасних людей, так і примітивні, притаманні австралопітекам, пише N+1 з посиланням на журнал Nature Communications.
Так, черговий кандидат на роль предка людини, володів майже людською ходою і при цьому був одночасно пристосований до використання знарядь праці і пересування по деревах.
У статті пояснюється, що антропологи виявили, схожість кисті нового виду людини з особливостями анатомії декількох різних гомінід. Так п'ясткові кістки, будова та положення великого пальця свідчать про здібності до точних і сильних хватальних рухів і використання кам'яних знарядь, що зближує Homo naledi з неандертальцями і сучасними людьми.
У той же час, будова решти чотирьох пальців більше нагадує анатомію австралопітека афарського (Australopithecus afarensіs), і вказує на те, що представники цього виду могли лазити і по деревах.
Вчені стверджують, що Homo naledi був повністю пристосований для переміщення на ногах – міг стояти, ходити і, ймовірно, навіть бігати, однак фаланги пальців зберігали архаїчні риси, скоріш за все, для пересування по деревах.
Читайте також у розділі Наука:
- Вчені наблизилися до розгадки походження одного з найбільш таємничих народів Європи
- Тонке питання прабатьківщини. Вчені пролили світло на шляхи міграції предків сучасних європейців
- Предками більшості європейців виявилися три групи чоловіків
Як висновок, Homo naledi являє виключний інтерес для антропологів, так як поєднання архаїчних та прогресивних рис, потенційної здатності виготовляти і управлятися з кам'яними знаряддями і досить маленького мозку, ставить питання про еволюцію когнітивних функцій людини та їх зв'язок зі специфічно людськими навичками.
При цьому, остаточно відповісти на всі питання неможливо виходячи з того, що вік кісток досі не встановлений.
Раніше повідомлялося, що археологи в південноафриканській печері виявили ще одного можливого пращура Homo Sapiens, вік знахідки складає близько 2,5 млн років.
Невідомий людський вид отримав назву Homo naledi, він має схожі характеристики з представниками роду Homo sapiens і відрізняється лише недостатнім розвитком мозку.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.