Брижі простору-часу. Вчені наблизилися до розгадки таємниці виникнення Всесвіту - фото
НВ Преміум

Брижі простору-часу. Вчені наблизилися до розгадки таємниці виникнення Всесвіту

4 березня 2020, 20:00

Розбираємося в тому, що таке космічні струни і як вони можуть пояснити розподіл матерії у Всесвіті

Коротко:

 що таке космічні струни

 чому матерії у Всесвіті більше, ніж антиматерії

 як античастинки можуть стати корисними для людини

Фізики з Каліфорнії припустили, що матерія може переважати над антиматерією у Всесвіті через розпад квазічасток нейтрино відразу після Великого вибуху.

Відео дня

Що може знищувати один одного, крім фанатів Apple і фанатів Android? Правильно, частинки й античастинки, з яких складається все у Всесвіті, зокрема ми з вами.

Наприклад, протон є античастинкою антипротона і має протилежний електричний заряд. У разі їх контакту відбувається анігіляція і ці частинки знищують одна одну.

Частинки з нейтральним електричним зарядом можуть бути своїми ж античастинками. Це не стосується нейтрона й інших частинок, у яких не збігаються кількість кварків і антикварків або інші квантові властивості.

Вчені припускають, що у кожного типу частинок є античастинки, які позначають відповідним префіксом -анти. За винятком античастинки електрона, яку називають позитроном.

Навіщо вам все це потрібно? Дуже просто: як і у випадку з фанатами Android і Apple, у Всесвіті відчутно більше частинок, ніж античастинок.

Це логічно, оскільки якби їх було порівну — вони б анігілювали під час контакту і постійно знищували один одного, не залишаючи нам нічого.

Через це вчені довгі роки намагаються з'ясувати, чому в один момент у Всесвіті матерія стала переважати над антиматерією, і досі шукають рідкісні античастинки за допомогою різних колайдерів.

Нещодавно вчені опублікували дослідження, згідно з яким до створення більшої кількості матерії, ніж антиматерії могли привести згадані вище нейтральні частинки.

З'ясуймо, яким частинкам і космічним процесам ми зобов'язані своїм існуванням.

artstation.com

Фото: artstation.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X