Питання світобудови. Як вчені наблизилися до вирішення проблеми антиматерії - фото
НВ Преміум

Питання світобудови. Як вчені наблизилися до вирішення проблеми антиматерії

19 квітня 2020, 07:00

Фізики з Японії виявили примарні частки, які можуть порушувати симетрію матерії і антиматерії у Всесвіті

Коротко:

- що таке матерія й антиматерія

- які елементарні частинки можуть бути своїми ж античастинками

- чому у Всесвіті несиметрична кількість матерії

Група вчених з Японії заявила про знаходження фундаментальних частинок, які можуть відповідати за нерівномірний розподіл матерії та антиматерії у Всесвіті. Дослідникам знадобилося 9 років для цього відкриття.

Відео дня

Я кщо перетворити пасхальні крашанки на частинки матерії і антиматерії - під час святкування воскресіння Ісуса християни знищили б не тільки нашу планету, а й більшу частину Всесвіту.

Весела традиція бити яйця на Великдень привела б до тотального хаосу, оскільки частинки матерії і антиматерії при зіткненні одне з одним анігілюють і викидають величезну кількість енергії.

Благо, у нашому Всесвіті матерії набагато більше, ніж антиматерії, і всі курячі яйця складаються з одних і тих самих найпростіших частинок, а тому і не призводять до вибуху при зіткненні.

Однак, вчені знають, що антиматерія, так само як і античастинки - тобто ті, які мають протилежний електричний заряд - все ж існують. Мало того, у період зародження Всесвіту матерії було рівно стільки ж, скільки і антиматерії.

Куди пропали всі античастинки і чому у світі, який створив нас з вами, стала переважати матерія - залишається однією з головних загадок для сучасних вчених.

Нещодавно фізики з Японії запропонували своє рішення цієї проблеми і заявили, що знайшли частинку, яка відповідає за порушення симетрії матерії і антиматерії у Всесвіті. Для цього вченим знадобився величезний протонний прискорювач і 9 років вивчення даних про експерименти у цьому прискорювачі.

Яку «примарну» частинку знайшли фізики і навіщо їм знадобилося 55 тонн води - давайте розбиратися разом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X