Антична драма. В Англії знайшли десятки обезголовлених скелетів

8 січня 2019, 09:44

В результаті археологічних розкопок в англійському Саффолку були знайдені 52 прекрасно збережених скелета, що датуються 4 століттям нашої ери.

Багато з цих скелетів багато були обезголовлені, їх голови були акуратно складені з боків або в ногах для поховання, пише Science Alert .

За словами археологів, які знайшли останки, це дійсно рідкісне і своєрідне відкриття.

Відео дня

"Ми не очікували знайти в похованні скелети в такій кількості і в такому доброму стані", - сказав археолог Ендрю Пічі з Archaeological Solutions, компанії, що проводить дослідження в селі Грейт-Уілнетхем.

Відомо, що Грейт-Уілнетхем був римським поселенням, заснованимприблизно в середині-кінці першого століття нашої ери. Але, оскільки містечко було побудоване на дрібному піску, очікувалося, що будь-які скелети давно б розсипалися. Тому, коли команда виявила останки чоловіків, жінок і дітей різного віку, що свідчить про те, що вони жили в поселенні, це стало несподіванкою.

Взагалі кажучи, римляни ховали своїх мертвих так само, як і ми - на спинах, часто з важливими предметами. Але на кожному римському кладовищі можна знайти безліч так званих "девіантних" поховань, які порушують цю норму.

Те, що робить кладовищі Грейт-Уілнетхем таким незвичайним - це кількість поховань з девіантним походженням, вважають вчені.

"Те, що ви рідко встречаеться - насправді тільки на трьох або чотирьох кладовищах по всій країні - це дуже велика частка девіантних поховань. До такої міри, що в цій групі населення це слід розглядати як нормальну практику", - вважає Ендрю Пічі.

Варто відзначити, що мерці не були страчені. Археологи вважають, що голови були дуже ретельно видалені після смерті. Пічі зазначає, що одним з пояснень могло бути те, що частина населення могла належати відомому римському культу, який почитав голову як частина душі і видаляв голову як частину своїх релігійних похоронних обрядів.

Інше можливе пояснення полягає в тому, що населення прийшло звідкись здалеку, можливо, в якості рабів, приносячи з собою похоронну практику.

Про загиблих відомо, що більшість з них дожили до середнього віку, хоча серед девіантних поховань була одна маленька дитина і двоє дітей у віці близько 9 або 10 років. У них також були добре розвинені верхні частини тіла, що означало, що вони, ймовірно, працювали в сільському господарстві і були ситими, з доступом до цукру і вуглеводів, що призводило до поганого стану зубів.


poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X