Англійські вчені виявили молекулу, яка успішно бореться з раком мозку

16 серпня 2018, 10:12

Дослідники з Університету Лідса відкрили молекулу, яка змушує клітини гліобластоми і інших злоякісних пухлин мозку знищувати самих себе.

Висновки дослідницької групи були описані як "обнадійливі", оскільки новий метод успішно застосували для ефективного лікування гліобластоми у мишей, повідомляє видання Leeds Live з посиланням на публікацію в журналі Science Translational Medicine.

Відео дня

Коли автори роботи почали досліджувати вплив синтетичної хімічної речовини під назвою KHS101 на пухлинні клітини гліобластоми, вони вважали, що зростання цих клітин може сповільнюватися. Але вчені зізналися, що "були шоковані", побачивши, що агресивні пухлинні клітини мозку "в основному самі руйнуються", в той час як нормальні клітини мозку не зазнають впливу хімічної речовини.

"Коли ми почали ці досліди, ми думали, що KHS101 просто уповільнить зростання клітин гліобластоми. Виявилося, що ця речовина не просто заважала їм розмножуватися, а змушувала їх "накласти на себе руки". Це лише перший крок на дуже довгому шляху до створення повноцінних ліків, але ми сподіваємося, що в майбутньому KHS101 продовжить життя багатьом пацієнтам", - заявив Хайко Вурдак з університету Лідса.

Дослідники виявили, що KHS101 порушив метаболізм в пухлинних клітинах і відключив їх "енергопостачання", що фактично призвело до їх самознищення.

Потім команда хотіла з'ясувати, чи зможе синтетичний хімікат перетнути гематоенцефалічний бар'єр у ссавців, оскільки саме цей бар'єр заважає більшості молекул потрапляти в мозок та обмежує можливості лікування. Вони виявили, що хімічна речовина успішно перетнула гематоенцефалічний бар'єр і значно зменшила ріст пухлини у мишей.

Зростання пухлини у мишей, які отримували KHS101, зменшилося на 50% порівняно з тими, які отримували плацебо. Це призвело до збільшення виживаності, і нормальні клітини мозку не постраждали від хімічної речовини.

Проте препарат KHS101 має піддатися подальшим суворим випробуванням, перш ніж його можна буде випробувати на людях. На це піде ще кілька років, і поки немає ніякої гарантії того, що він буде так само ефективно допомагати людям, як і мишам.

Показати ще новини
Радіо НВ
X