Американський вчений заявив, що пересадка голови людини можлива

20 січня 2016, 10:22
Професор Медичної школи при університеті Джона Гопкінса в Балтіморі і головний редактор журналу Surgery Майкл Сарр підтримав ідею пересадки голови росіянина Валерія Спиридонова на нове тіло

Пересадку голови планує здійснити італійський хірург Серджіо Канаверо. Як зазначає професор Сарр, спочатку він скептично поставився до ініціативи італійського лікаря, але після бесіди з ним і ознайомлення зі статтями, що підтверджують його доводи, змінив свою думку.

Відео дня

Він додає, що складність операції пов'язана не тільки зі зрощенням головного і спинного мозку, але і з з'єднанням інших тканин шиї та голови. Тим не менш, основи для операції є, а перспективи, які відкриє її успіх вражають.

"Якщо ця концепція дійсно буде працювати, то виникне ціла нова сфера науки, відновлення спинного мозку, що допоможе сотням тисяч людей, - говорить Сарр. – В принципі, все інше – стравохід, м'язи, дихальну систему, кістки – ми вже вміємо зшивати, хоча і з досить великим ризиком для організму. Мозок ми вже вміємо захищати, охолоджуючи його до низьких температур. Загалом, всі необхідні процеси вже були перевірені експериментально або навіть клінічно".

Російський інженер Валерій Спиридонов стане першою людиною, яка пройде через пересадку голови. Операція відбудеться наступного року.

Показати ще новини
Радіо NV
X