Американський дослідник довів, що Біблія жорстокіша, ніж Коран

10 лютого 2016, 12:59
Програміст Томас Андерсон вирішив перевірити, чи виправданий поширений в західних країнах стереотип, згідно з яким схильність до насильства і войовничості закладена в основах Ісламу. Андерсон проаналізував тексти Біблії і Корана і виявив, що в першій частіше зустрічаються приклади вбивств і руйнувань

Для свого дослідження містер Андерсон використовував розроблену їм програму під назвою Odin Text. З її допомогою він проаналізував тексти Старого і Нового Заповіту, а також Корану, попередньо розділивши слова з них на 8 категорій.

Відео дня

Слова, що потрапляли в кожну з категорій, відображували одну з емоцій: радість, передчуття, злість, відразу, печаль, здивування, страх/тривогу і довіру. Дослідження показало, що в Біблії слів, пов'язаних зі злістю більше, ніж в Корані. У той же час в ній менше слів, пов'язаних з довірою.

"Схоже, що з усіх трьох текстів найжорстокіший зміст в Старому Заповіті. Вбивства і руйнування зустрічаються трохи частіше у Новому Завіті (2,8%), ніж у Корані (2,1%), але Старий Заповіт точно лідирує у кількості згадок цих явищ (5,3%)", - говорить Томас Андерсон.

Американський програміст додає, що не ставив перед собою мету "довести або спростувати твердження, що іслам є більш агресивним, ніж інші релігії". Крім того, він підкреслює, що результати дослідження "в жодному разі не претендують на те, щоб вважатися остаточними".

Показати ще новини
Радіо NV
X