Американський фізик передбачив, що масове вимирання видів почнеться в найближчі сто років

21 вересня 2017, 16:29
Наступне масове вимирання тварин може початися вже в 2100 році, через високі рівні вуглекислого газу в океанах

Таку думку висловив американський геофізик Деніел Ротман з Массачусетського технологічного інституту, пише Science Alert.

Даніел Ротман досліджував коливання в циклі вуглецю, які відбулися протягом останніх 542 мільйонів років. Ротман визначив збільшення і зменшення обсягів вуглецю-12 і вуглецю-13, двох ізотопів, кількість яких значно варіювалася в історії Землі.

Відео дня

Виходячи з цього, він побудував базу даних, щоб оцінити, скільки вуглецю було в світовому океані в кожній історичній події. У більшості з цих епізодів, обсяг вуглецю залишився нижче певного порогу. Але в деяких з них - в тому числі в чотирьох з останніх п'яти випадків масового вимирання видів, цей поріг був порушений.

"Дані не говорять про те, що катастрофа трапиться на наступний день. Дані говорять про те, що круговорот вуглецю в природі стане нестабільним найближчим часом, і його поведінку буде неможливо передбачити. У минулому, саме такі періоди нестабільності приводили до масових вимирань", - заявив Деніел Ротман.

Ротман прогнозує, що буде потрібно близько 310 додаткових гігатонн вуглецю в водах світового океану, щоб подолати поріг і вийти на "територію нестабільності". Очікується, що цей обсяг буде внесений в океан вже до 2100 року.

На думку Ротмана, вимирання видів не відбудеться відразу, але в найближчі сто років може запуститися процес зникнення багатьох видів тварин, які триватиме близько десяти тисяч років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X