ВПС США випробовують на орбіті "неможливий двигун" EmDrive - ЗМІ

17 квітня 2017, 06:46
Двигун EmDrive, який, ймовірно, порушує фізичний закон збереження імпульсу може опинитися на секретному літаку Boeing X-37B

Таємничий космічний літак літає навколо Землі вже близько 700 днів і точних даних про його двигуні у вчених немає. Це стало причиною безлічі чуток, зазначає Science Alert.

Деякі експерти вважають, що експериментальний двигун EmDrive розмістили на борту літака X-37B, щоб дозволити вченим на Землі у віддаленому режимі перевірити спірну рухову систему в ситуації, коли на неї не впливає гравітація і тертя.

Відео дня

Такі дані підтверджуються, зокрема, повідомленнями про те, що розробники літака, корпорація Boeing, співпрацювали з творцем двигуна EmDrive, британським винахідником Роджером Шойером. Перші дані про його розробку стали доступні ще в 2002 році, тобто задовго до старту Boeing X-37B. Крім того, журналісти зазначають, що між США і Великобританією було укладено угоду про дозвіл дослідити технологію EmDrive протягом 10 років.

Двигун EmDrive був запропонований британським інженером Роджером Шойером і його компанією Satellite Propulsion Research в 2001 році. В основі двигуна лежить магнетрон, який генерує мікрохвилі у резонаторі особливої форми. Шойер спочатку заявляв, що сам факт наявності хвилі електромагнітних коливань у замкненому резонаторі є джерелом тяги.

Зазначимо, що лише у листопаді 2016 року документи NASA, що підтверджують працездатність електромагнітного двигуна EM Drive, пройшли експертну оцінку. Опубліковані документи свідчать, що EmDrive принципово можливий.

При цьому літак Boeing X-37B був виведений на орбіту значно раніше - в травні 2015 року. На даний момент апарат провів на орбіті близько 700 днів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X