Американські вчені заявили, що динозаври вміли воркувати як птахи

13 липня 2016, 11:55
Дослідники з Техаського університету в Остіні і ще трьох американських університетів висунули теорію, що динозаври могли видавати звуки з закритим ротом, як це роблять воркуючі голубки

Дослідження американських вчених було присвячено не динозаврам, а птахам. Вони прагнули дізнатися більше про те, як птахи навчилися видавати звуки з закритим дзьобом, такі як воркування, в процесі еволюції.

Відео дня

А оскільки птахи є нащадками динозаврів, зазначається в офіційному повідомленні техаських вчених, дослідження може пролити світло на те, які звуки видавали доісторичні тварини."Дізнавшись, наскільки поширена вокалізація з закритим дзьобом серед сучасних птахів, можна зрозуміти, як звучали динозаври", - говорить один з авторів дослідження Чад Еліасон з Техаського університету, додаючи, що лише досить великі птахи (розміром не менше голуба) видають звуки подібним чином.

А оскільки динозаври входили в групу архозаврів, до якої також належать птахи, і мали досить великі розміри, деякі з них могли видавати звуки з закритим ротом. Ймовірно, вони робили це для приваблення осіб протилежної статі, як і сучасні птахи.

Втім, як підкреслюють дослідники, на сьогоднішній день не існує прямих доказів, що дозволяють впевнено говорити про те, як звучали динозаври. Вони планують продовжити дослідження з метою з'ясувати, які звуки виробляли древні птахи, і можливо, динозаври.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X