Американські вчені з'ясували, що зміна пір року не впливає на депресію

22 березня 2016, 19:34
Дослідження, проведене психологами з Обернского університету, не виявило зв'язку між симптомами великого депресивного розладу і настанням зимового сезону

Вчені проаналізували дані опитування, проведеного Центром з контролю і профілактики захворювань США серед 34 тисяч американців у віці від 18 до 99 років. Вони прагнули дізнатися, як сильно сезонна депресія впливає на великий депресивний розлад, але не знайшли доказів того, що вона взагалі має якийсь вплив. Іншими словами, "взимку людина може відчувати депресію, але не обов'язково через саму зиму".

Відео дня

В останні роки сезонна депресія (або сезонний афективний розлад), яку пов'язують з настанням зими, викликає все більше скептицизму серед вчених. У 2013-му дослідники з Університету штату Орегон заявили, що люди нерідко переоцінюють вплив зимового сезону на настрій.

Вони не заперечують існування самого розладу, але вважають, що цей діагноз ставлять дуже часто. У своєму дослідженні вони вказують на те, що багато людей знають про існування сезонної депресії і просто не люблять зимову погоду, тоді як сама погода справляє лише незначний вплив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X