Американські вчені з'ясували, що Земля і Місяць є осколками гігантського космічного ДТП

2 лютого 2016, 15:52
Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі знайшли докази того, що мільярди років тому Земля злилася з планетним зародком Тейя в результаті лобового зіткнення. Через те ж зіткнення з'явився і Місяць

Раніше вважалося, що зіткнення Тейї з Землею сталося по дотичній. Однак американські вчені знайшли свідчення того, що воно було лобовим і настільки сильним, що в результаті і Земля, і Місяць були сформовані, змішавшись з Тейєю.

Відео дня

До такого висновку дослідники прийшли, проаналізувавши зразки місячної породи, доставлені місіями "Аполлон", і земні вулканічні породи. Вивчивши ізотопи кисню обох груп зразків, вони не виявили відмінностей. За словами провідного автора дослідження Едварда Янга, пройди зіткнення по дотичній, і Місяць складався б в основному з уламків Тейї. В такому разі дослідження повинно було б виявити різницю.

"Ми не знайшли жлдних відмінностей між земними й місячними ізотопами кисню, - говорить провідний автор дослідження професор Едвард Янг. – Тейя ретельно змішалася і з Землею, і з Місяцем, рівномірно розподілившись між ними. Це пояснює, чому ми не знайшли різних слідів Тейї в місячних і земних породах".

Янг відзначає, що планетний зародок Тейя міг би стати планетою, якщо б не відбулося зіткнення. Він вважає, що Тейя була приблизно тих же розмірів, що і Земля. Деякі вчені вважають, що вона була розміром з Марс. Зіткнення імовірно сталося 4,5 мільярда років тому.

Показати ще новини
Радіо NV
X