Американські вчені з'ясували, що раптове прозріння краще ретельного аналізу

10 березня 2016, 18:25
Дослідники з Дрексельского університету (США) встановили, що аналітичне мислення дає менше шансів знайти рішення складної задачі, ніж раптове прозріння

"Сідоме аналітичне мислення деколи може бути квапливим і неохайним, що призводить до помилок при вирішенні проблеми, - вважає Джон Куньос з Дрексельского університету. – У той же час раптова здогадка є несвідомою і автоматичною, і її неможливо підігнати".

Відео дня

Щоб перевірити свою теорію про переваги прозріння, Куньос з колегами провели дослідження, в ході якого учасники повинні були вирішити кілька візуальних і лінгвістичних головоломок. На кожну задачку відводилося не більше 15 секунд. Після кожної відповіді учасники експерименту розповідали, яким чином вони знайшли рішення.

Виявилося, що 94% рішень лінгвістичних головоломок, отриманих шляхом раптових здогадок, були вірними. Аналітичне мислення дозволило учасникам знайти правильні відповіді в 78% випадків. При розгадуванні візуальних головоломок рахунок виявився 78% проти 42% на користь раптових здогадок.

"Це означає, що в будь-яких особистих і робочих ситуаціях, коли людина несподівано знаходить рішення, цю ідею варто сприймати всерйоз", - говорить Куньос.

Дослідники вважають, що одна з причин таких результатів полягає в тому, що рішення завдань було обмежено в часі. Це створювало відчуття тривоги і призводило до швидких відповідей, заснованих на незавершеному аналізі. В той же час вони відзначають, що на прозріння не варто покладатися в будь-якій ситуації. Для задач, у яких є відомі стратегії рішень, більше підійде аналітичне мислення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X