Американські вчені з'ясували, що людство не готове до зомбі-апокаліпсису

18 грудня 2015, 10:15
Загроза навали зомбі здається примарною, і про неї ніхто не згадує, поки не вийде черговий голлівудський фільм жахів, каже Тара Сміт, професор університету Кент , штат Огайо. А між тим, вирішення проблеми протистояння швидкому поширенню вірусів вчені поки не придумали

Результати недавнього дослідження Тари Сміт і її колег були опубліковані в авторитетному виданні British Medical Journal.

Ми не готові протистояти поширенню вірусів, робить висновок Сміт, підкреслюючи, що її робота на таку дивну тему було опубліковано в такому серйозному виданні в основному тому, що у своєму різдвяному випуску British Medical Journal припускає «трохи гумору».

Відео дня

Основним напрямком діяльності Сміт є вивчення поширення стійких до антибіотиків бактерій.

Проблему зомбі-апокаліпсису Сміт і її колеги вважають вельми серйозною і аж ніяк не надуманою. Швидке поширення небезпечних вірусів досить імовірно, а їх наслідки для суспільства можуть бути руйнівними, каже вона.

У своїй роботі про зомбі дослідниця наводить в приклад такі відомі фільми як 28 тижнів, Обитель зла і Світова війна Z.

Бороться с зомби методами героини Миллы Йовович - не лучшая идея, утверждают ученые
Бороться с зомби методами героини Миллы Йовович - не лучшая идея, утверждают ученые Фото:

Не концентруючись на художній стороні, а також різних сюжетних перипетіях, Сміт зазначає, що в цих фантастичних стрічках в цілому правильно зображені методи і швидкість потенційного поширення вірусів.

А от методи боротьби з ними, показані на екрані, звичайно, викликають сумніви. Причому це в рівній мірі стосується як бойових навичок Мілли Йовович, так і знахідки Бреда Пітта зі смертельними хворобами, яких нібито бояться зомбі.

До речі, за словами Сміт, малоефективним є і метод відсікання укушеної частини тіла, як показано у Світовій війні Z.

«Цей запобіжний захід може вважатися ефективним в деяких випадках, - пише Сміт. - Але це не універсальний метод. Особливо якщо враховувати, що укус може бути в такій частині тіла, яку неможливо відокремити». Крім того, потрапивши в кров, вірус поширюється з дуже великою швидкістю, тому після укусу часу на якісь дії залишається зовсім небагато.

На прикладі зомбі-фільмів ми можемо уявити собі небезпеку поширення різного роду вірусів, стверджують дослідники. Наприклад, вірусу Еболи. Або різновидів вірусу грипу, які вбивають приблизно 20 тис. жителів США щорічно.

Голливуд постоянно напоминает об опасности зомби-апокалипсиса
Голливуд постоянно напоминает об опасности зомби-апокалипсиса Фото:

Міжнародна спільнота має виробити якісь стандарти протистояння масштабним вірусам. Виділяти фінансування для центрів постійної роботи, в яких будуть оперативно створюватися вакцини. Прийняти якісь стандартні процедури поведінки у разі появи і швидкого поширення небезпечного вірусу.

Зараз ніякої інфраструктури і ніяких стандартів для протистояння таким епідемій немає, зазначає Сміт. А кількість досліджень по цій темі обчислюється одиницями.

Раніше Центр по контролю за запобіганням захворювань США випустив пам'ятку для пересічних жителів США на випадок зомбі-апокаліпсису. У ній містяться рекомендації щодо поведінки в разі епідемії, поради, як зібрати набір продуктів і медикаментів на крайній випадок та спланувати шляхи евакуації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X