Американські вчені встановили, що 6-годинний сон може бути не краще безсоння

12 березня 2016, 12:53
Дослідження вчених з медичної школи Пенсільванського університету показало, що люди, які сплять по 6 годин, шкодять собі не менше, ніж ті, хто не спить по два дні

У дослідженні брало участь 48 чоловік у віці від 21 до 38 років. За умовами експерименту, учасники були розділені на кілька груп, у яких вони повинні були спати по 4, 6 або 8 годин щодня протягом двох тижнів. Одній з груп зовсім заборонили спати по 2 дні.

Відео дня

Кожні 2 години всі учасники проходили тести на когнітивну діяльність і реакцію. Не дивно, але ті, хто спав по 8 годин справлялися з ними краще за всіх, а ті, кому на сон відводилося всього 4 години – гірше за всіх. Проте найбільшим сюрпризом стали результати 6-годинної групи.

"Учасники експерименту, які спали по 6 годин трималися добре до десятого дня, - відзначають дослідники. – В останні кілька днів результати тестів виявилися такими ж поганими, як у тих, хто не спав зовсім. Спати 6 годин так само погано, як не спати два дні поспіль".

Примітно, що представники 6-годинної групи не скаржилися на втому і не вважали себе сонними, хоч і погано справлялися з тестами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X