Американські вчені вперше вирізали ВІЛ із заражених клітин живого організму

23 травня 2016, 10:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники з Темпльського університету успішно видалили ділянку ДНК, заражену вірусом ВІЛ-1, з генома живих щурів і мишей. Цей прорив є важливим кроком на шляху до створення ефективних методик лікування ВІЛ, наголошується в офіційній заяві університету

Видалення ВІЛ-1 було здійснено за допомогою методики генного редагування CRISPR/Cas9. Раніше з її допомогою команда Темпльського університету успішно видалила вірус з людських імунних клітин. Однак минулий експеримент проводився "в пробірці". Тепер американські вчені пішли далі і випробували свою методику на тваринах.

Відео дня

Через два тижні після проведення випробувань на щурах і мишах, дослідники провели аналіз ДНК піддослідних. Результати показали, що ділянки ДНК, уражені ВІЛ-1, були видалені з кожної тканини, у тому числі з мозку, серця, нирок, легенів, печінки, селезінки та клітин крові. Аналіз інфікованої РНК щурів виявив значне зниження вірусу в лімфоцитах і лімфатичних вузлах.

"У нашому дослідженні ми з'ясували, що технологія редагування генів може ефективно охоплювати численні органи двох маленьких тварин і вирізати великі фрагменти інфікованої ДНК з генома", - розповідає провідний автор дослідження доктор Камель Халілі.

У заяві Темпльського університету повідомляється, що нова техніка дозволить знищувати ВІЛ-1 в ДНК пацієнтів, а в поєднанні з антиретровірусними препаратами пригнічувати вірусну РНК. Її також можна адаптувати до різних штамів ВІЛ-1.

За словами доктора Халілі, клінічні випробування розробки можуть початися протягом наступних кількох років. Тим часом американські вчені готуються до наступного етапу досліджень з більшою групою піддослідних тварин.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X