Американські вчені відкрили новий вид китів, який прийшов з японських легенд

27 липня 2016, 14:13
На берег одного з островів неподалік від Аляски булв викинутий мертвий кит, в якому вчені не змогли впізнати жоден з відомих видів

Форма спинного плавця, голови, а також забарвлення кита наштовхнули дослідників на думку, що перед ними був karasu, що в перекладі з японської означає "ворон". Легенда про цього кита ходила серед японських китобоїв з 40-х років минулого століття, однак його існування не було доведено. Тоді було вирішено передати останки Філіпу Моріну з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), який займався пошуками karasu.

Відео дня

Морін і його колеги порівняли останки кита з кількома скелетами, що були у них, взяли зразки ДНК і прийшли до висновку, що останки дійсно належать невідомому виду китів.

"Уявити тільки, навіть у 2016-му році ми відкриваємо щось нове в нашому світі, навіть ссавців довжиною 6 метрів", - говорить Морін.

Новий вид поки не отримав офіційного визнання, і про нього вкрай мало відомо. Досліджень, присвячених karasu, не існує, і відомості про нього походять в основному з легенд. Вважається, що кит належить до сімейства дзьоборилових, і ймовірно під час міграції він відвідує тропічні води, населені акулами. Останній висновок дослідники зробили, оскільки на тілі кита були знайдені шрами від акулячих укусів.

"Відкриття нового виду китів в 2016-му просто вражає, але також показує, як мало ми знаємо, і скільки роботи повинні виконати, щоб по-справжньому пізнати цей вид", - сказав Ерік Хойт, який також займався дослідженням кита.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X