Американські дослідники спростували міф про те, що нервові клітини не відновлюються

15 березня 2016, 11:05
Неврологи з Колумбійського університету зафіксували зростання нових нейронів у дорослому мозку. Вчені відзначають, що вони відіграють важливу роль у формуванні спогадів і вважають, що отримані результати допоможуть у лікуванні деяких психічних розладів

В офіційному прес-релізі Колумбійського університету йдеться, що більшість клітин мозку формується ще до народження, але в деяких ділянках їх зростання продовжується і в зрілому віці. Зокрема, процес зростання триває в зубчастій звивині, розташованій в гіпокампі – ділянці відповідальній за спогади і навчання.

Відео дня

Але, оскільки зубчаста звивина занадто мала, її вивчення супроводжувалося труднощами. Тепер вчені змогли відкрити завісу таємниці, і зафіксувати процес формування нових нейронів в мозку мишей.

© Columbia University
© Columbia University Фото:

Вони виявили, що молоді клітини відрізняються більшою збудливістю, ніж старі. Проте, через 6 тижнів їх підвищена активність падає. Вчені вважають, що їх основне завдання полягає в тому, щоб розрізняти схожий, але різний досвід. Наприклад, згадувати, що сьогоднішнім вранці автомобіль був припаркований не там, де 2 тижні тому.

"Наше відкриття дозволяє припустити, що клітини, які формуються в дорослому віці, допомагають не тільки записувати спогади про новий досвід, але і визначати, чи відрізняється один досвід від іншого", - говорить доктор Мазен Кірбек з Колумбійського університету.

Автори дослідження вважають, що отримані ними результати допоможуть у лікуванні деяких психічних розладів "від тривожності і перепадів настрою до посттравматичного стресового розладу". За словами Мазена Кірбека, нездатність відчути різницю між двома схожими, але різними подіями (наприклад, сплутати постріл з гучним вихлопом, виробленим автомобілем) є частим симптомом подібних розладів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X