Американські вчені почнуть платити жінкам за поїдання бананів

11 березня 2016, 14:45
Вчені з Університету штату Айова збираються випробувати генетично модифіковані банани, створені для боротьби з дефіцитом вітаміну А. Для випробування вони вибрали 12 жінок і будуть платити їм по $900 за поїдання бананів

За умовами експерименту, учасницям належить протягом чотирьох днів з'їдати по 3 банана, з яких один буде генетично модифікованим. У ході дослідження у жінок будуть брати проби крові.

Відео дня

Генетично модифіковані банани, що використовуються для експерименту, багаті на бета-каротин, який в організмі перетворюється на вітамін А. Їх творці - Квінслендський технологічний університет (Австралія) і фонд Білла і Мелінди Гейтс – розраховують вирощувати ці банани в Уганді. В цій африканській країні дефіцит вітаміну А у населення є гострою проблемою і генетично модифіковані банани можуть допомогти у її вирішенні. Звичайно, спершу вони повинні довести свою ефективність і бути схваленими до вживання.

"В Уганді та інших африканських країнах дефіцит вітаміну А безпосередньо впливає на дитячу смертність від інфекційних захворювань", - запевняє професор айовского університету Венді Уайт. Хіба це не чудово, якби ці банани могли вберегти дітей від смерті від малярії або кору?".

Втім, не всі поділяють точку зору професора Уайт. Противники випробування зібрали понад 50 тисяч підписів під петицією з вимогою зупинити дослідження. Вони стурбовані питаннями безпеки учасниць і цікавляться, чи були вони попереджені про всі можливі ризики експерименту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X