Американські вчені навчилися зберігати цифрові зображення в людській ДНК

11 квітня 2016, 14:01
Група вчених з Вашингтонського університету спільно з дослідниками з Microsoft провели експериментальне збереження фотографій за допомогою молекул ДНК - так само як кодується геном людини

Вчені використовували в якості носіїв інформації чотири елементи ДНК - аденін, гуанін, цитозин і тимін.

Послідовність нуклеотидів, з яких складається ДНК, інтерпретувалися як нулі і одиниці кодування інформації, яка використовується в сучасній комп'ютерній техніці.

Відео дня

Для експерименту були обрані два файли з фотографіями кішки і Сіднейського оперного театру. Їх загальний обсяг склав 150 Кб. Дані були піддані компресії за кодом Хоффмана .Даним були присвоєні маркери, які дозволили безпомилково розпізнати їх у штучній молекулі ДНК за допомогою електронного мікроскопа.

Найважливішою частиною експерименту було відновлення зашифрованої інформації, і воно пройшло бездоганно.

Технологія поки що дуже далека від широкого застосування. Але дослідники вважають, що розвиток цієї технології призведе до епохальним змінам у способах зберігання інформації.

Теоретично, обсяг інформації для зберігання якого сьогодні потрібен дата-центр завбiльшки з супермаркет, за допомогою ДНК може бути закодований в просторі розміром не більше одного кубикe цукру, стверджують дослідники.

Показати ще новини
Радіо NV
X