Американські медики перемогли складний випадок раку за допомогою ліків від малярії

20 січня 2017, 17:29
Фахівці Колорадського університету зуміли значно зменшити розміри пухлини головного мозку за допомогою ліків від малярії

Після цього лікарі змогли прооперувати пацієнтку і видалити пухлину, повідомляє Science Alert.

На думку медиків, якби не експериментальне лікування за допомогою препарату від малярії хлорохіну, жити 26-річної Лізі Розендаль залишалося кілька місяців. А через місяць після початку лікування дівчина вже змогла самостійно підвестися.

Відео дня

Препарат хлорохін втрутився в механізм, що дозволяє раковим клітинам чинити опір терапії, зупинивши процес самовідновлення ракових клітин. Після цього чутливість пухлини до ліків, зокрема, до противоракового препарату вемурафенібу, підвищилася.

Вчені поки перевірили препарат тільки на Лізі Розендаль і ще двох пацієнтах. У всіх трьох спостерігалася позитивна динаміка. Дослідники відзначають, що їх відкриття потребує перевірки в інших лабораторіях, але вважають, що складнощів з випробуваннями виникнути не повинно, адже хлорохін вже є дозволеними ліками у США.

"Мені дуже пощастило бути першою в цьому лікуванні. Я дуже сподіваюся, що це допомагає всім. Дуже хочеться, щоб допомагало", - каже Ліза Розендаль.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X