Американські медики довели шкоду цукрозамінників для людей, які худнуть

25 листопада 2016, 12:52
Дієтичні напої з аспартамом можуть збільшити вагу людини й стимулювати розвиток одного з типів діабету

Експерименти на мишах в Массачусетському Госпіталі показали, що вживання аспартама пов'язане з набором ваги, повідомляє New Scientist.

Вчені протягом 18 тижнів годували мишей жирною їжею. Першій половині гризунів також давали цукор, другий — аспартам. Після завершення експерименту виявилося, що тварини з другої групи набрали більшу масу тіла, ніж з першої. Також у тих гризунів, яким давали аспартам, між прийомами їжі спостерігався більш високий, ніж у інших, рівень цукру в крові — одна з ознак розвитку цукрового діабету другого типу.

Відео дня

Справа в тому, що, коли аспартам руйнується у кишечнику, він може порушити процеси, що мають життєво важливе значення для нейтралізації шкідливих токсинів. Ці токсини, імовірно, викликають запалення низького рівня, що в кінцевому підсумку може викликати хронічні захворювання.

"Наші результати показують механізм, чому аспартам не завжди може працювати або навіть викликати такі проблеми, як ожиріння, хвороби серця, діабет і проблеми з метаболізмом", - говорить Річард Ходін з Массачусетського Госпіталю в Бостоні.

Вчені пропонують провести дослідження на людях. Фахівці не виключають того, що аспартам все ж може використовуватися для схуднення, але в поєднанні з прийомом додаткових препаратів, зокрема тих, які містять лужну фосфатазу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X