Американські генетики створили синтетичний живий організм, який проллє світло на таємниці життя

28 березня 2016, 19:26
Вчені з Інституту Крейга Вентера створили організм, геном якого містить 473 гена. Syn3.0 є найпростішою клітиною, здатною до самовідтворення

Для створення синтетичного організму генетики взяли за основу бактерію Mycoplasma mycoides. Протягом декількох років вони працювали над тим, щоб визначити гени, які необхідні для виживання організму, а від яких можна відмовитися. Вчені зазначають, що цей процес виявився більш тривалим і складним, ніж очікувалося.

Відео дня

"Думаю, я отримав урок, який полягає в тому, що концепція мінімального генома не така чітка, як здавалося спочатку", - зізнався один з авторів дослідження Клайд Хатчісон.

Однак не тільки процес, але і результат підніс дослідникам сюрпризи. Геном створеної ними клітини містить 149 генів з невідомими біологічними функціями, які є ключовими для життя організму.

"Робота навчила нас тому, що ми повинні бути більш скромними, коли мова заходить про наші базові знання в біології", - сказав Крейг Вентер, який очолює інститут, що проводив дослідження.

Вчені бачать в Syn3.0 "універсальну платформу для вивчення основних функцій життя". За словами одного з учасників дослідження Деніела Гібсона, відкриття послужить і іншим цілям. "Ми вважаємо, що цим клітинам буде знайдено застосування в різних галузях від медицини і до біохімії, харчування та сільського господарства", - говорить Гібсон.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X