Американські фізики вперше домоглися прориву у створенні надпровідників

1 листопада 2016, 11:11
Вчені університету Х'юстона змогли досягти ефекту надпровідності у ненадпровідного матеріалу

Метод, розроблений дослідниками під керівництвом Пола Чу з Х'юстона, може бути використаний для підвищення ефективності відомих надпровідних матеріалів, пропонуючи новий спосіб створення надпровідників, пише Science Alert.

Відео дня

"Надпровідність використовується в багатьох речах, з яких МРТ (магнітно - резонансна томографія) є, мабуть, найвідомішою", - говорить провідний дослідник Пол Чу з університету Х'юстона.

Учені продемонстрували новий метод створення ефекту надпровідності в ненадпровідному з'єднанні кальцієвого арсеніду заліза (CaFe2As2), пропонуючи новий підхід до пошуку надпровідників, які працюють при порівняно високих температурах.

"Одним із способів є створення штучно або природно зібраних інтерфейсів. Наша робота ясно показує, що висока надпровідність в добре відомому ненадпровідному з'єднанні CaFe2As2 може бути викликана антиферомагнітним шаром", - зазначили автори.

Дослідники, при атмосферному тиску, піддавали кальцієвий арсенід заліза впливу тепла в 350 градусів за Цельсієм, в процесі, відомому як відпал. З'єднання сформувало дві окремі фази. Жодна з двох фаз не є надпровідною, але дослідники змогли виявити надпровідність в точці, коли дві фази стикаються.

Вчені кажуть, що цей метод доводить правильність запропонованої ще в 1970-х роках концепції і пропонує новий напрямок у пошуку ефективніших і дешевших надпровідних матеріалів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X