Американські фізики охолодили матеріальний об'єкт до неможливої температури

13 січня 2017, 09:38
Вчені охолодили мембрану до однієї п'ятої квантового мінімуму, що раніше вважалося неможливим

Дослідження проводилося в американському національному інституті стандартів і технологій, повідомляє Science Alert.

Мембрану з алюмінію розміром 20 мікрометрів в діаметрі і 100 нанометрів товщиною охолодили до температури 360 мікрокельвінів. Таким чином, вчені досягли найнижчої з температур, отриманих у лабораторіях за допомогою лазерів.

Відео дня

"Це набагато холодніше, ніж будь-який природний об'єкт в будь-якій точці Всесвіту", - зазначив один з дослідників, Джон Тойфель з американського Національного інституту стандартів і технологій.

При звичайному охолодженні до наднизьких температур виникає межа квантової зворотної дії. Так називають ситуацію, коли саме вимірювання досягнутої наднизької температури розігріває охолоджений об'єкт. Тому фізики вимірювали температуру не мембрани, а рівень коливань її бічних кріплень.

Теоретично технологія дозволяє так знизити температуру, що вона досягне абсолютного нуля. На основі нової техніки охолодження можна створювати більш чутливі оптичні та механічні сенсори, а також більш надійні квантові комп'ютери.

"Датчики стануть більш чутливими. Ви зможете зберігати інформацію довше. Якщо використовувати цей підхід в квантовому комп'ютері, ви зможете отримати результат без спотворень", - додав Джон Тойфель.

Показати ще новини
Радіо НВ
X