Американські дослідники виявили, що електронні сигарети пошкоджують ДНК

14 червня 2017, 09:55
Вчені з Коннектикуту з'ясували, що пара від електронних сигарет може привести до пошкоджень ДНК курців

Ці ушкодження можуть привести до мутацій і, що ще гірше, до раку, повідомляє Gizmodo.

Дослідники з Університету Коннектикуту створили тривимірний друкований пристрій, який може перевіряти здатність деяких хімічних речовин взаємодіяти і потенційно руйнувати вашу ДНК. На цих штучних "легенях" було перевірено вплив сигаретного диму і пари від вейпа, тобто від електронних сигарет.

Відео дня

Судячи з результатів роботи дослідників, шкода від електронних сигарет приблизно еквівалентна шкоди куріння нефільтрованих сигарет. Більш того, електронні сигарети з рідиною без нікотину чинили такий же вплив, як і звичайні. Однак, дослідження не визначає, які конкретні хімічні речовини в парі електронної сигарети викликають пошкодження ДНК.

"Це дослідження було розглянуто з деяким скептицизмом з боку інших дослідників. Просто варто бути обережним, тому що ви все ще вдихаєте в свої легені хімікати, які потенційно руйнують ДНК", - зазначає журналіст Gizmodo.

У той же час, наголошується, що електронні сигарети викликають значно меншу фізичну залежність, ніж традиційні тютюнові вироби. Зокрема, користувачі електронних сигарет трохи довше чекають для того, щоб закурити після пробудження.

В кінці 2016 року НВ повідомляло, що в Каліфорнії 53-річний чоловік отримав опіки третього ступеня в результаті вибуху електронної сигарети в кишені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X