Американські дослідники навчили мишей визначати по запаху хворобу Альцгеймера

15 січня 2016, 13:37
В ході експерименту, проведеного американськими вченими, лабораторна миша унюхала ознаки хвороби Альцгеймера в інших гризунів

Для експерименту вони використовували мишей, яким ввели гени, які відіграють роль у розвитку хвороби Альцгеймера. Потім дослідники зібрали зразки сечі і дали понюхати їх іншій миші з загостреним нюхом. Їх цікавило, чи зможе гризун виявити різницю між зразками, що належать трансгенним і звичайним мишам.

Відео дня

В ході експерименту миша провела перед зразком модифікованої тварини 84% часу – занадто довго, щоб це можна було списати на випадковість. Після цього дослідники провели хімічний аналіз і виявили, що в зразках трансгенних мишей містилося з'єднання 1-октен-3-ол. Вчені планують продовжити дослідження і з'ясувати, чи зможе воно послужити біомаркером хвороби Альцгеймера.

Їм належить виконати велику роботу. Спершу їм потрібно буде переконатися в тому, що таке з'єднання присутнє у людей, які страждають від Альцгеймера. А також перевірити, наскільки точно з його допомогою можна діагностувати захворювання. Якщо очікування вчених підтвердяться, відкриття допоможе раніше виявляти хворобу і призначати пацієнтам ліки, що уповільнюють її розвиток, коли вони найбільш ефективні.

Показати ще новини
Радіо NV
X