Американські чиновники схвалили генну терапію лікування раку

31 серпня 2017, 11:36
Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США (FDA) схвалило новий метод лікування раку

У новому типі лікування використовуються генетично модифіковані клітини крові самого пацієнта, повідомляє New Atlas .

Згідно з рекомендаціями FDA, нова форма генетично модифікованої Т-клітинної імунотерапії CAR-T буде застосовуватися для лікування молодих пацієнтів з раком кісткового мозку. Це перша генна терапія такого типу.

Відео дня

В рамках терапії лікарі будуть розробляти індивідуальні схеми лікування, призначені для цільового знищення ракових клітин в крові. При такому типі лікування Т-клітини пацієнтів, які відповідають за імунний відгук, видаляються з крові, потім "перепрограмовуються" на генному рівні, а потім знову впроваджуються пацієнтові.

Відзначається, що перший пацієнт, на якому був випробуваний метод, був за крок від смерті, але зараз вже п'ять років як здоровий. Тести показали, що позитивна динаміка після застосування нового способу лікування спостерігалася у 83% пацієнтів.

Втім, у новій терапії є і серйозні побічні ефекти. Один з них - величезна ціна курсу лікування: 475 тисяч доларів. Інша проблема - надмірна стимуляція імунних клітин. Це може привести до викиду молекул цитокінів, що, в свою чергу, призводить до смерті пацієнта. Тому FDA схвалила новий метод з застереженнями - тільки для тих людей, яким не допомогли традиційні способи лікування.

Фахівці додають, що потенціал технології CAR-T виходить за рамки лікування лише одного виду раку. Однак, вартість нового типу лікування робить його доступним тільки для невеликого числа людей. Як здешевити лікування - поки не ясно, адже кожен раз T-клітини перепрограмовуються індивідуально, з урахуванням конкретного пацієнта.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X