Американські біологи відкрили антитіло, що нейтралізує майже всі штами ВІЛ

16 листопада 2016, 16:42
Знайдений білок здатний знищувати майже 98% штамів ВІЛ і 16 з 20 найбільш невразливих його версій

Команда дослідників на чолі з доктором Марком Коннорсом з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань в США виявили, що антитіло, яке назвали N6, може впливати на клітинну оболонку вірусу, руйнуючи його, повідомляє sci-news.com.

Відео дня

Це незвичайне антитіло було знайдено в крові пацієнта, відомого під шифром Z258, чия імунна система аномально добре справлялася з інфекцією. За словами вчених, цей чоловік прожив з ВІЛ більше 21 року і його імунна система перебувала в нормальному стані, незважаючи на те, що він не отримував антиретровірусних препаратів дуже довгий час.

"Чудове широта і сила цього антитіла, яке називається N6, роблять його привабливим кандидатом для подальшого розвитку методів лікування або профілактики ВІЛ-інфекції", - говорить доктор Коннорс.

За характером дії воно схоже на інше відоме антитіло VRC01, яке долає приблизно 90% штамів ВІЛ, однак N6 "чіпляється" за вірус в іншій точці білка, яка, як виявили автори статті, майже не змінюється при його мутації.

Так як VRC01 зараз проходить клінічні випробування, Коннорс і його колеги пропонують додати в ці випробування і N6, так як дане антитіло об'єктивно краще, ніж його попередник.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X