Американські біологи створили ліки від деяких видів паралічу

17 серпня 2017, 13:11
Вчені створили своєрідний білковий коктейль, який допомагає організму відновитися після травм спинного мозку

Представники Гарвардської медичної школи США вже провели випробування препарату на мишах, повідомляє iNews .

Після ін'єкцій білкового препарату в головний мозок мишей, у цих тварин помітили часткове відновлення рухливості кінцівок, а також поліпшення дрібної моторики. Виявилося, що нейрони спинного або головного мозку можна змусити формувати нові зв'язки, якщо "включити" гени IGF1 і OPN, що відповідають за виробництво кількох білків.

Відео дня

"Вперше у нас є лікування, яке дозволяє відновити функції організму після пошкодження спинного мозку або інсульту", - розповідає Чжиган Хе з Гарвардського університету в США.

Відзначається, що приблизно через три місяці після початку лікування миші не тільки почали здійснювати рефлекторні рухи, а й усвідомлено контролювати рух своїх лап на тій стороні тіла, яка була паралізована в результаті дій вчених.

Результати дослідження вже опубліковані в профільному науковому журналі, проте вчені визнають, що поки не до кінця розуміють механізм, завдяки якому діє їх препарат. Відомо лише, що комбінація білків в нових ліках прискорює ріст відростків нервових клітин, які називаються аксонами.

Раніше НВ повідомляло, що вчені змогли прочитати думки повністю паралізованих пацієнтів. Нова технологія інтерфейсу мозок-комп'ютер може допомогти людям з синдромом "замкненої людини" - паралічем при повному збереженні свідомості і чутливості.

Показати ще новини
Радіо НВ
X